Unuagradaj Kursoj En Afriko: Malsamoj inter versioj

El UEA-vikio
Iri al: navigado, serĉi
e (4 versioj)
 
(2 mezaj versioj de la sama uzanto ne montriĝas)
Linio 3: Linio 3:
 
<br>
 
<br>
  
'''Benino'''
+
=== Benino ===
  
 
'''1'''<br>
 
'''1'''<br>
Linio 63: Linio 63:
 
<hr>
 
<hr>
  
'''Burundo'''
+
=== Burundo ===
  
 
Lando: Burundo<br>
 
Lando: Burundo<br>
Linio 205: Linio 205:
 
<hr>
 
<hr>
 
    
 
    
'''Kenjo'''
+
=== Kenjo ===
  
 
Lando:Kenjo<br>
 
Lando:Kenjo<br>
Linio 219: Linio 219:
 
<hr>
 
<hr>
 
<br>
 
<br>
'''Kongo DR'''
+
=== Kongo DR ===
  
 
'''1'''<br>
 
'''1'''<br>
Linio 284: Linio 284:
 
RD CONGO [[/DR]] KONGO<br>
 
RD CONGO [[/DR]] KONGO<br>
 
Retposhte : ekmfilio@yahoo. fr
 
Retposhte : ekmfilio@yahoo. fr
 +
 +
[[kategorio: Malnovaj dokumentoj de la Afrika Komisiono]]

Nuna versio ekde 11:06, 20 Feb. 2022



Benino

1
Lando: Benino
Urbo: Agamé
Instruisto: François HOUNSOUNOU
Komenco-dato: 2009/10/09
Kurso-horoj semajne: tridek minutoj
Nombro de la gelernantoj: 44 (29 knaboj kaj 15 knabinoj)
Klaso: 5a elementa
Aĝo: 9-14 jaraĝaj
Lernolibroj: 66 bildoj por instruado de esperanto-l' Esperanto Con IL Metodo Dretto de Stano Marĉek-Baldaŭ aldoniĝos pro la skriba parto: Cours de langue international espéranto.

La gelernantoj videblas interete: http://www.ipernity.com/doc/42310/home/photos

Plian informon,bv turniĝi al :

François HOUNSOUNOU
BP 226 Lokossa-Mono
Rep du Benin/West Afrika.
email: hounfranc@yahoo. fr
Tel: +229/ 95 96 51 24
skype: esperantoawc


2

Lando: Benino
Urbo/Vilaĝo : Ayahohoué (Vilaĝo)
Instruisto : Latifou GBADAMASSI (BP 302 Lokossa- Mono ; Bénin)
Komenco-dato : 14/11/2009
Kurso-horoj : 02 horoj (unu tago : sabato)
Nombro de lernantoj :
- Infan-grupo : 25 ; aghoj : 12-18 jaroj
Lernolibroj :Rekta metodo (Stano Marĉek), Cours Ferez,Gerda Malapreris.
Aldone: Flugu kun Petro, Bonvenon amiko, Bela Planedo,Ni esploru la Mondon.
Adresoj :
-Poŝtadreso : Collège d’Enseignement Général de Ayahohoué B.P.65 Klouékanmè
COUFFO, Bénin
Retposhte:latifougbadamassi@yahoo.fr/ sanktaharmonio@yahoo.fr

3

-Lando : Benino
Urbo : Azovè
Instruisto : Latifou GBADAMASSI (BP 302 Lokossa- Mono ; Bénin)
Komenco-dato : 14/11/2009
Kurso-horoj : 02 horoj (unu tago : sabato)
Nombro de lernantoj :
- Infan-grupo : 10 ; aghoj : 12-18 jaroj
Lernolibroj :Rekta metodo (Stano Marĉek), Cours Ferez, Gerda Malaperis
Aldone: Flugu kun Petro, Bonvenon amiko, Bela Planedo,Ni esploru la Mondon.
Adresoj :
-Poŝtadreso : Collège d’Enseignement Général de Azovè N°1 B.P.115 Azovè, Bénin
Retposhte:latifougbadamassi@yahoo.fr/ mondafamilio@yahoo.fr


Burundo

Lando: Burundo
Urbo: Makamba(je la centro de la Provinco)
Instruisto: Jérémie SABIYUMVA.
Komenco-dato: 2009 9 25
Kurso-horoj dum semajno: 3 horoj
Nombro de la lernantoj:( 4 grupoj: la unua 128, la dua 75, la tria 18 kaj la kvara 5)
Meznombra aĝo de la lernantoj:13- 22 jaraĝa
Lernolibro(j) :cours de langue internationale esperanto, Agatabo ko kwiga Esperanto mu Kirundi, Jifunze lugha la kiesperanto kaj Metodo Zagreb.

Aliaj kursoj en Burundo

Lernejoj kaj Instruistoj en 2009-2010

1. Lycée Municipal de Buyenzi,kurso gvidata de MLOSSI Saidi

2. Ecole Technique Secondaire,kurso gvidata de BIKIRANTANGANWA Twalibu

3. Lycée du Lac Tanganyika,kurso gvidata de NIGARURA Emmanuel

4. Lycée notre dame de Rohero,kurso gvidata de NSENGIYUMVA Eric

5. Lycée Pédagogique de NGAGARA,kurso gvidata de IRAKOZE Phocas

6. Petit séminaire de Kanyosha,kurso gvidata de NSABIMANA Innocent

7. Universitato de Burundo,kurso gvidata de NSABIYUMVA Eric

8. Ecole Normale de Ngagara,kurso gvidata de Alexis NZIGAMASABO

9. Lycée de Rumonge, kurso gvidata de NIYUKURI Gilbert

10. Lycée Islamique de Rumonge,kurso gvidata de BIKWAYA Juma

11. Lycée d' Iteba, kurso gvidata de HARERIMANA Etienne

12. Lycée Dama, kurso gvidata de NIBIGIRA Eliezer

13. Ecole Bon Pasteur, kurso gvidata de NIYOMWUNGERE Eddy

14. Lycée Nyamibu, kurso gvidata de NTAHONSIGAYE Hasan

15. Ecole Primaire de Rutumo, kurso gvidata de NTAKIRUTIMANA Saleh

16. Ecole Primaire de Rumonge2, kurso gvidata de NSHIMIRIMANA Joseph
-Ecole Primaire de Rumonge 2, BP 44 Rumonge-BURUNDI

17. Lycée Moriah, kurso gvidata de HARERIMANA Jafari

18. Lycée Communal Urbain de Rumonge, kurso gvidata de BAHATI Pamphile

19. Collège Etoile de Rumonge, kurso gvidata de MUGABARANOGA Léopoldo

20. Collège Communal de Nyagasaka, kurso gvidata de MUNEZERO Christophe

21. Collège Communal de Murambi, kurso gvidata de NDAYIPHUKAMIYE Emmanuel

22. Lycée Communal Muhuta,kurso gvidata de NIYONGABO Erickson

23. Lycée Nyanza-Lac,kurso gvidata de MANIRAKIZA Aimé-Patric

24. Collège Islamique de Nyanza-Lac,kurso gvidata de MATESO Rashidi

25. Lycée de Buyengero,kurso gvidata de NIYOMWUNGERE Thadée

26. Lycée de Rubanga,kurso gvidata de NDUWAYO Egide

27. Ecole Primaire de Gasanda,kurso gvidata de NIYOMWUNGERE Claver

28. Collège Communal de Kajabure,kurso gvidata de NIYOMBABAZI Désiré

29. Collège Communal de Kivoga,kurso gvidata de NIYOKWIZERA Claude

30. Collège Communal de Kibasha,kurso gvidata de HARERIMANA Bosco

31. Collège Communal de Mbizi,kurso gvidata de NAMBAZIMANA Thérance

32. Collège Communal de Mubuga,kurso gvidata de NIYONKURU Révérien

33. Ecole Primaire de Gasanda,kurso gvidata de MUNEZERO Christophe

34. Ecole Primaire de Makombe,kurso gvidata de NAHABAKOMEYE Jackson

35. Ecole Primaire de Rutumo,kurso gvidata de NTAKIRUTIMANA Saleh
-Ecole Primaire de Rutumo, BP 196 Rumonge-BURUNDI

36. Lycée Communal de Makamba,klubo fondita de SABIYUMVA Jérémie

37. Lycée Communal de Cunamye,klubo fondita de SABIYUMVA Jérémie


Adresoj de kelkaj el tiuj lernejoj:

1. Lycée de Rumonge,BP 14 Rumonge-BURUNDI, kurso gvidata de NIYUKURI Gilbert (niygilbert@yahoo.fr)


2. Lycée Islamique de Rumonge,BP 65 Rumonge-BURUNDI,kurso gvidata de BIKWAYA Juma, (jumabikwaya@yahoo.fr)


3. Lycée d' Iteba,BP 6 Rumonge-BURUNDI, kurso gvidata de HARERIMANA Etienne


4. Lycée Nyamibu, BP 22 Rumonge-BURUNDI,kurso gvidata de NTAHONSIGAYE Hasan (ntahonsigayea@yahoo.fr)


5. Lycée Communal Muhuta,BP 7239 Bujumbura-BURUNDI, kurso gvidata de NIYONGABO Erickson(ndildphonse@yahoo.fr)


6. Ecole Primaire de Rumonge2, BP 44 Rumonge-BURUNDI, kurso gvidata de NSHIMIRIMANA Joseph


7. Ecole Primaire de Rutumo, BP 196 Rumonge-BURUNDI,kurso gvidata de NTAKIRUTIMANA Saleh


8. Lycée Communal Urbain de Rumonge, BP 122 Rumonge-BURUNDI, kurso gvidata de BAHATI Pamphile (bahatipamphile@yahoo.fr)


9. Lycée de Dama, BP 95 Rumonge-BURUNDI, kurso gvidata de NTAKIRUTIMANA Justin(ntakjustin@yahoo.fr)


1O. Lycée Municipal de Buyenzi,kurso gvidata de MLOSSI Saidi (mlosside@yahoo.fr)


11. Ecole Technique Secondaire,kurso gvidata de BIKIRANTANGANWA Twalibu


12. Lycée du Lac Tanganyika,kurso gvidata de NIGARURA Emmanuel


13. Lycée Pédagogique de NGAGARA,kurso gvidata de IRAKOZE Phocas


14. Petit séminaire de Kanyosha,kurso gvidata de NSABIMANA Innocent (insabimana2008@yahoo.fr)


15. Universitato de Burundo,kurso gvidata de NSABIYUMVA Eric



Kenjo

Lando:Kenjo
Urbo:Kapsabet
Instruisto:Gilbert Simiyu
Komenco-dato:2/3/2009
Kurso-horoj:tridek minutoj
Nombro gelernantoj:25
Klaso:3a elementa
Aĝo:10-18jaraĝaj
Lernlibroj:Instruim em Esperanton,Esperanto-kurso,Esperanto por- komencanta.



Kongo DR

1
Lando : DR KONGO
Urbo : Kinshasa (Chefurbo)
Instruisto : BEN BONANZA KATUSEVANAKO
Komenco-dato : 2009/10/9
Kurso-horoj : 4 horoj (du tagoj : merkredo kaj vendredo) Nombro de lernantoj :
- Infan-grupo : 22 ; aghoj : 9-15 jaroj
- Kreskul-grupo : 11 ( gesinstruistoj de la lernejo TATA MAMA)
Lernolibroj : Junul-Kurso, Racia Kurso Aldone : Lernolibro de Esperanto en la nacia lingvo Lingala : unua sperto.
Adresoj : ECOLE PRIMAIRE TATA MAMA : 45 bis, Avenue Kukiele, Quartier MFIDI, Commune de MAKALA, Kinshasa-RDC.
Paperposte :
EKM
Projekto Lernejo por Evoluo
B.P. 761, KINSHASA XI
RDC
Retposhte : ekm_rdc@yahoo.fr, ekmfilio@yahoo.fr, katusevanakobonanza@yahoo.fr


2
Lando : DR KONGO
Urbo : Rutshuru
Instruisto : Komenco-dato :
Kurso-horoj : ĉiudimanĉe de la 14-a ĝis la 17-a horo
Lernantoj: 12
Lernolibroj :
Organizanto: VSKlubo (Verda Stelano -Klubo) <vsklubo@yahoo.fr>

3
Lando: KONGO DEMOKRATIA RESPUBLIKO
Urbo: Kinshaso, chef-urbo de Kongo DR
Instruisto: Jean Bosco MALANDA LUTETE.
Komenco-dato: 07.11.2009
Kurso-horoj dum semajno: 2H30 chiusabate (10h00-12h30)
Nombro de la lernantoj: 14 (instruistoj kaj administrantoj)
Meznombra aĝo de la lernantoj:pli da 25jaroj
Lernolibro(j) :cours de langue internationale esperanto (Zagreba Metodo).

Por pliaj informoj, je via dispono.
Jean Bosco MALANDA LUTETE


4

Lando : DR KONGO
Urbo : Kinshasa (Chefurbo)
Instruistino : F-ino Alexandrine OMBA TSHAMENA
Komenco-dato : Julio 2009
Kurso-horoj : 4 horoj (du tagoj : sabato kaj dimancho)
Nombro de lernantoj :
- Infan-grupo : 14 ; aghoj : 6-17 jaroj
- Kreskul-grupo : 18 ( Gejunuloj)
Lernolibroj : Junul-Kurso, Cours de la Langue Internationale Esperanto (Belgio)
Aldonighos : « Lernolibro de Esperanto en la nacia lingvo Lingala » (au’toro : Emile MALANDA).
Adresoj : PAROISSE CATHOLIQUE SAINTE RITA, Cité Pumbu, Commune de MONT NGAFULA, Kinshasa-RDC.
Paperposhte :
EKM
Projekto Esperanto en Lernejoj
B.P. 761, KINSHASA XI
RD CONGO /DR KONGO
Retposhte : ekmfilio@yahoo. fr